Eripagas

Eripagas

Eripagas


Me aktsepteerime eripagasit kõigil oma lendudel, kuid kuna pagasiruumi mahutavus võib sõltuvalt lennukitüübist varieeruda, toimub eripagasi vedu alati sõltuvalt selleks vajaliku ruumi olemasolust. Mida varem me teie päringu saame, seda suurem on võimalus, et saame võtta teie eripagasi pardale.

Võrreldes tavalise pagasiga allub eripagasi registreerimine teistsugustele reeglitele ja selle vedamise eest võtame eritasu iga pakiühiku ja ühe lennusuuna kohta. Pagasi kaotsimineku või selle kahjustamise korral loetakse eripagas registreeritud pagasiks ja vastavalt sellele on ka meie majanduslik vastutus piiratud.

Eripagas tuleb pakkida eraldi ja üks pakk võib sisaldada maksimaalselt ühte artiklit.

Mida loetakse eripagasiks?

Eripagasiks loetakse kotte, mille mõõdud ületavad 158 cm (pikkus + laius + kõrgus) koos käepideme ja ratastega; samuti on eripagas ka pagasi muud liigid.

Iga registreeritud koti maksimaalne kaal võib olla 32 kg.

Lastevankerid ja turvatoolid

Kui te reisite imiku või 2–11-aastase lapsega, võite lisaks lapse pileti juurde kuuluvale pagasile registreerida tasuta ühe lapsevankri ja ühe turvatooli.

Lapsevankri ja/või turvatooli lennule registreerimisel peate võimalike kahjude tekitamise vältimiseks kasutama lapsevankri kotti või tugevat ümbrist. Lapsevankri rattad peavad olema lennu ajal vankri alt eemaldatud, et vähendada vankri ja muu pagasi kahjustamise riski. Enamustel lennuväljadest on võimalik osta lapsevankrite pakkimiseks mõeldud kotte.

Ratastoolid

Te võite alati võtta NyxAiri lennule tasuta kaasa ratastooli. Ratastool tuleb broneerida hiljemalt 48 tundi enne äralendu. Ratastooli koha broneerimiseks võtke ühendust meie klienditeenindusega aadressil support@nyx.ee ja andke teada oma broneeringu number, kuupäev ja lennumarsruut, millele te soovite oma ratastooli registreerida, samuti ka ratastooli kirjeldus koos selle mõõtude ja kaaluga. Pöörake tähelepanu, et maksimaalsed mõõdud võivad olla 80 x 50 x 70 cm ja maksimaalne kaal 50 kg.

Elektriliste ratastoolide kohta kehtivad erireeglid, kuna nendel kasutatavad teatud tüüpi akud ei ole lennukite pardal lubatud ja seega on sellise ratastooli vedamine keelatud. Täiendava informatsiooni saamiseks ja nii lennujaamas kui ka pardal vajaliku abi broneerimiseks saatke meile kiri aadressil support@nyx.ee.

Spordivarustus

Golfikotid

Üks golfikott võib sisaldada ühe komplekti golfikeppe, golfipalle ja tiisid ning selle maksimaalne kaal võib olla 15 kg. Ühe golfivarustuse koti vedamise hind ühe lennusuuna kohta on 20 eurot ja seda saab broneerida kas samaaegselt pileti broneerimisega või hiljem „Minu broneeringute“ all.

Suusad ja lumelauad

Üks suusapakend võib sisaldada ühe paari suuski või ühte suusaümbrises olevat lumelauda, lisaks sellele ühte täiendavat kotti suusasaabaste/kiivriga. Need kaks kotti loetakse üheks pagasikohaks, mille maksimaalne kaal võib olla 20 kg. Ühe suusakoti vedamise hind ühe lennusuuna kohta on 20 eurot ja seda saab broneerida kas samaaegselt pileti broneerimisega või hiljem „Minu broneeringute“ all.

Jalgratas

Jalgratta lennule kaasavõtmine on lubatud üksnes juhul, kui see on pakitud vastavalt sobivasse kaitsvasse kotti, jalgrattakasti või muusse sarnasesse pakendisse ning selle maksimaalne kaal ei ületa 20 kg. Ühe jalgratta vedamise hind ühe lennusuuna kohta on 20 eurot ja seda saab broneerida kas samaaegselt pileti broneerimisega või hiljem „Minu broneeringute“ all.. Kahjuks ei saa me võtta lendudele elektrilisi jalgrattaid, kuna akuga jalgrattad loetakse ohtlikuks kaubaks ja nende vedu NyxAiri lendudel ei ole lubatud.

Sukeldumisvarustus

Sukeldumisvarustuseks loetakse ühte pagasiühikut maksimaalse kaaluga 20 kg ja see võib sisaldada:

 • ühte hapnikuballooni (tühi ja avatud ventiiliga)
 • ühte regulaatorikomplekti
 • ühte sukeldumisvesti
 • ühte maski, kahte ujumislesta ja ühte hingamistoru
 • ühte ilma patareita taskulampi

Sukeldumisvarustus maksab 20 eurot ühe lennusuuna kohta ja seda saab broneerida samaaegselt pileti broneerimisega või hiljem „Minu broneeringute“ alt.

Kalastamisvahendid

Õngeritv peab olema pakitud tugevasse ümbrisesse ja selle vedu ei ole vaja eelnevalt broneerida. Lisatasu ei rakendata.


Muusikariistad

Muusikariista kaasavõtmine lennule tuleb eelnevalt broneerida ning see peab olema pakitud tugevasse ümbrisesse või tugevasse karpi/kasti, maksimaalne kogukaaluga 15 kg. Ühe muusikariista vedu maksab 20 eurot ühe lennusuuna kohta ja seda saab broneerida samaaegselt pileti broneerimisega või hiljem „Minu broneeringute“ alt.

Meditsiiniline varustus

CPAP-aparaadid

Osa seadmetest töötavad seinatoitega ja nende eelnev broneerimine ei ole vajalik, kui nende mõõdud jäävad käsipagasi mõõtmete ehk 40 x 50 x 25 cm ja maksimaalse kaalu 8 kg piiresse. Kui te otsustate sellise varustuse võtta lennule registreeritud pagasina, toimub see teie enda riisikol ja võimaliku kahju tekkimise korral puudub teil õigus mistahes hüvitusele.

Patareidel/akudel töötavad CPAP-seadmed loetakse elektroonilisteks seadmeteks, mille lendudele kaasavõtmise kohta kehtivad teatud piirangud ja mis nõuavad seetõttu lennule võtmiseks eelneva heakskiidu olemasolu.

Urnid

Matmiseks mõeldud urnid on lennul lubatud käsipagasina ja nende eelnev broneerimine eripagasina ei ole vajalik. Urnide osas peavad olema täidetud järgmised tingimused:

 • urn peab olema professionaalselt pitseeritud ja pakitud neutraalsesse pakendisse
 • urn tohib sisaldada ainult tuhka koos võimaliku nimesildiga
 • urni kohta kehtivad meie käsipagasi kohta kehtivad ettekirjutused (maksimaalsed mõõdud 40 x 50 x 25 cm ja maksimaalne kaal 8 kg)
 • reisijal peavad olema kaasas kõik vajalikud dokumendid (mille väljastab matusebüroo)
 • pitseeritud ja pakitud urn asetatakse reisija ees oleva istme alla.


Relvad, võistlusrelvad ja laskemoon

Relvade ja laskemoona lennule kaasa võtmine on lubatud üksnes registreeritud pagasina ja tingimusel, et nende transport toimub vastavalt ohtliku kauba transpordile kehtestatud reeglitele. Relvade tranporimine peab olema enne väljalendu broneeritud ja et reisija peab teavitama pagasi sisust lennule registreerimisel.

Kui te soovite võtta lennule relvi või laskemoone, peab see eelnevalt olema broneeritud meie klienditeeninduse kauda, saates vajaliku informatsiooni aadressil support@nyx.ee. Relvade transportimisel kehtib tasu 20 eurot ühe eseme ja lennusuuna kohta, sõltumata relva tüübist. Rahvusvahelistel lendudel on relvade ja laskemoona transportimine keelatud.

Relvade vedamine

 • Te olete kohustatud teavitama meie lennule registreerimisega tegelevat personali asjaolust, et Te registreerite oma lennule kaasavõetava laadimata relva
 • Te olete kohustatud registreerimisel esitama endale kuulva relvaloa, mille peab olema välastanud Politseiamet ning sellel peab olema kehtiv pitser. Selle ainus erand kehtib juhul, kui teil on olemas Politsei poolt kinnitatud  tõend relva laenamise kohta relvaseaduse (1996:67), (RPS 551.26.11-04) § 9 ptk. 2 järgi.
 • Relva peab olema korralikult pakitud ühte kotti, kas kokkupanduna või lahti võetuna.
 • Sihtpunkti saabumisel ei asetata relva saabuva pagasi lindile. Selle asemel antakse relv pärast isikusamasuse kontrolli üle selle lennule registreerinud reisijale. Võtke kohale saabumisel ühendust maapealse teeninduse töötajatega ja me aitame Teil relva kätte saada.

Laskemoona vedamine

 • Teil võib olla kaasas maksimaalselt 5 kg. Laskemoon peab olema registreeritud pagasina originaalpakendis, kus padrunid on üksteisest hästi eraldatud. Padrunid ei tohi olla karbis lahtiselt.
 • Lubatud on üksnes ohtliku kauba gruppi UN0012 ja UN0014 kuuluv laskemoon. Kui Te ei ole kindel, millist UN-numbrit Teie laskmoon kannab, pöörduge informatsiooni saamiseks oma edasimüüja poole.
 • Laskemoon peab olema turvaliselt pakitud ja olema eraldi kotis ja relvast eraldi. Kui Te otsustate võtta oma relva osadeks, peab laskemoon olema ühes kotis kabaga.
 • Lubatud ei ole pakkida tesite reisijatega laskemoona kokku, nii et ühes kotis on üle 5 kg laskemoona.


Eripagasi ostmine lennujaamas

Eripagasi ostmise korral lennujaamas lisandub teenustasu 20 eurot pagasikoha kohta. Pöörake tähelepanu sellele, et kõik lennujaamad toimivad sularahavabalt.


Eripagasi tasu tagasimaksmine

Eripagasi tellimuse saab tühistada koos vastava tasu tagasimaksmisega kuni 24 tundi enne väljalendu. Hilisema tühistamise korral eripagasi tasu ei tagastata. Tellimuse tühistamiseks võtke ühendust aadressil support@nyx.ee või oma reisibürooga, sõltuvalt sellest, kus te oma eripagasi broneerisite.